About breed

Apie veislę

Meino meškėnai, tai viena iš natūralių kačių veislių. Tai nuostabus, švelnus ir meilus gyvūnas.

Ši veislė susiformavo 19-ojo amžiaus viduryje Šiaurės Amerikos Meino valstijoje. Jėga ir galingumas, gracija ir ištvermė, švelnumas ir išdidumas - visa tai galima pastebėti šioje katėje.

Kas padarė įtaką formuojant šią veislę, atrasti turbūt neįmanoma - lieka tik spėlionės. Vieni šaltiniai teigia, kad tai senovinė Amerikos indėnų katė, kiti – kad prie Meino meškėnų kilmės prisidėjo vikingai - jūrų keliautojai, ar net pati karalienė Antuanetė.

Ilgą laiką šios didelės ir stambios katės, prisitaikiusios prie atšiaurių Šiaures Amerikos žiemų, gyveno Šiaures Amerikos ūkininkų kiemuose ir saugojo jų ūkį nuo įvairių graužikų ir paukščių. Meino meškėnai - labai geri medžiotojai, todėl Amerikos fermeriai labai pamilo šias kates.

Šios veislės katinai tapo pirma grynai amerikietiška veislė, kuri sublizgėjo įvairiose tarptautinėse kačių parodose.

  • 1860 metais meino meškėnai pirmą kartą buvo užregistruoti kaip kačių veislė.
  • 1967 metais buvo patvirtintas galutinis šios veisles standartas.
  • 1968 metais buvo sudaryta pirma Meino meškėnų mėgėjų asociacija.

Dvidešimotjo amžiaus septintajame dešimtmetyje Meino meškėnai tapo labai populiarūs Europoje ir iki šių dienų išliko viena populiariausių kačių veislių Europoje.

Daugelis auginančių šias kates laiko jas idealiu naminiu gyvūnu - kailis, nereikalaujantis daug priežiūros, kilnumas ir protas, grožis, būdingas šioms katėms, galėtų sužavėti daugelį. Meino meškėnas - tai atsidavusi visai šeimai, visada pasiruošusi padėti bet kokioje veikloje, katė. Ji puikiai sutaria su vaikais, šunimis ir kitais gyvūnais. Šios katės gana stambios. Vidutinis patinų svoris 8-12kg, katyčių 6-9kg, tačiau pasitaiko ir 15 kg patinų. Prie šio svorio reikėtu pridėti 8-12cm kailio ir gausis gana solidi ir galinga katė

Meino meškėnai vystosi gana lėtai. Savo normalų ūgį ir svorį jie įpasiekia būdami 3-5 metų. Per visa savo gyvenimą “meinai“ turi kačiuko temperamentą, bet tuo pačiu vakarais gali būti tingūs ir praleisti visa vakarą Jums ant kelių, švelniai murkdami.

Parėjus iš darbo namo, ši katė visada pasitiks jus prie durų... Norėdamas Jums kažką pasakyti „meinas“ netylės, o suteiks galimybę išgirsti savo „meinišką“ kalbą.

Trumpai apie šios veislės standartą:

Tai dideles katės, kvadratine pailga galva, didelėmis ausimis, plačia krūtine, stambiu kaklu, stipria kaulų struktūra, raumeningu stačiakampiu kūnu. Nuo šalčio jas saugo ilga pūkuota uodega, kuria Meino meškėnai gali užsikloti visą savo kūną, tankūs plaukų kuokštai ausyse ir ant letenėlių, didelės akys, storas ir švelnus kailis, trumpesnis ant galvos, pečių ir kojų, palaipsniui ilgėjantis ant nugaros, šonuose, užsibaigiantis gauruotomis „kelnėmis” ant užpakalinių kojų ir liemens. Galimi įvairūs spalviniai variantai. Ausų galai apauge plaukų kuoštais todėl katinas stulbinančiai panašus į lūšį.

Meino meškėnų uodega - tai tikras grožis. Dėl savo uodegos, šios katės gavo savo pravardę, nes primena meškėnus, kurių uodegos ilgos, pūkuotos ir papuoštos ryškiais juodais žiedais.

Meino meškėnuose dera grožis ir jėga, ištvermė ir protas, kilnumas ir geraširdiškumas. Šios savybės visada buvo idealu visai žmonijai, būtent todėl šiuo metu ši veislė - viena iš populiariausių daugelyje pasaulio valstybių.

Yra laisvų kačiukų